iVeterinár.sk je online veterinárna poradňa pre domáce zvieratá, kde na vaše otázky odpovedá profesionálny veterinár.

Ako iVeterinar.sk funguje z pohľadu majiteľa zvieratka

Návštevník príde na stránku a pridá svoju otázku do veterinárnej poradne. Vyplní nadpis, popis svojho problému, môže pripojiť fotku, zvolí si druh zvieratka a v akej lokalite sa nachádza. Pokiaľ ešte nemá prihlasovacie údaje, môže si vytvoriť užívateľský účet. Zadá prezývku, email a heslo. Zadať správny email je dôležité. Tam bude chodiť upozornenie, keď veterinár pridal odpoveď na otázku.

iVeterinar.sk po pridaní otázky pošle echo veterinárnej ambulancii, ktorá z vašej lokality s nami spolupracuje. Pokiaľ z vašej lokality nespolupracujeme zo žiadnou ambulanciou, odpovie nám náš hlavný veterinár.

Veterinári, ktorí by chceli spolupracovať, nám môžu dať vedieť cez kontakt.

iVeterinar.sk z pohľadu veterinára

Po pridaní novej obrázky je veterinár upozornený emailom. V emaily sa nachádza znenie otázky, kto ju pridal a odkaz, na ktorom môže zverolekár pridať svoju odbornú odpoveď. Po prihlásení pridá odpoveď. Na konci jeho odpovede sa zakaždým pripoja propagačné materiáli jeho veterinárnej ambulancie – podpis. Podpis obsahuje fotku veterinára, ambulancie, telefónne číslo, internetovú stránku,…

iVeterinar.sk z pohľadu programátora

iVeterinar.sk z pohľadu programátora funguje na jednotku. Dalo to zabrať naprogramovať, odladiť, nastaviť, spropagovať, zorganizovať,… celý web. Jednoznačne som o mnoho skúseností bohatší.

Technické detaily

iVeterinár poháňa Drupal. Drupal je systém na správu obsahu s otvoreným kódom (open-source). Je napísaný v programovacom jazyku PHP.

Nie všetko čo iVeterinar.sk vyžadoval je k dispozícii na Drupal.org. Niektoré veci bolo treba napísať presne webu na mieru. V tomto projekt bol (a stále je) dobrá škola ako sa naučiť programovať.

2 možné cesty kam sa iVeterinar.sk bude uberať?

1. Posilniť pozíciu na Slovenskom internete

iVeterinar.sk je aj zoznam veterinárov, ktorí sa aj po 4 rokoch od spustenia registrujú pomaly. Mal by som si urobiť čas, a obvolať slovenských veterinárov s posolstvom, aby sa zaregistrovali. Myslím si ale, že toto až tak projektu nepomôže. Slovenský, 5 miliónový internet, má obmedzené možnosti rastu. Obzvlášť pri takomto úzkom zameraní.

2. Ísť s iVeterinar.sk do sveta

Drupal má krásne možnosti lokalizácie – prekladu webov do iných jazykov. Keďže zvieratká sú všade po celom svete, projekt má globálny potenciál. Je škoda vyvinúť a vyšperkovať webovú stránku, ktorá by potom mala fungovať iba v rámci malého .sk netu. Zvažujem preto kúpu českej domény a vstup na .cz internet. Taktiež rozmýšľam nad Nemeckom (bohatý trh nezasiahnutý krízou) a Ruskom (obrovské možnosti, jazyková príbuznosť).

Čo by ste urobili vy?